Home / Kultuzrywka / Dobrze się kłamie….

Dobrze się kłamie….

No to jak to z wami jest? Kłamiecie? Mijacie się z prawdą, a może macie jakieś bezwstydne sekrety, których nie ujawnicie za żadne skarby nawet żonie/mężowi, partnerowi/partnerce? A może jesteście zupełnie szczerzy wobec siebie i z czystym sumieniem możecie oddać telefon/laptop z hasłem tej drugiej osobie?

Na taki pomysł wpadli bohaterowie filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” – genialnej włoskiej komedii. Podczas kolacji postanowili ujawnić przychodzące wiadomości, a rozmowy puszczać na głośnik. W zasadzie, czemu nie? Cóż takiego mogłoby się stać? Jakie sekrety mogłyby wyjść na wierzch?

Przecież to niedorzeczne, żeby dorosły człowiek musiał się kryć z czymkolwiek, zwłaszcza w miłym towarzystwie swoich najbliższych znajomych.

 

A jednak. Film jest doskonałym studium kłamstwa w związkach i grupach najbliższych przyjaciół, którzy tylko z pozoru są sobie najbliżsi i nie mają przed sobą nic do ukrycia. Jednakże z każdą minutą filmu rośnie napięcie a każda tajemnica która wychodzi na jaw jest jeszcze bardziej rewelacyjna niż poprzednia. Tak naprawdę każdy ma sekrety. Pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie czy zdobyć się na szczerość, czy lepiej żyć w komfortowym kłamstwie.

Film poniekąd odpowiada na to pytanie. Jak odpowiada, przekonajcie się sami. Polecam – dawno nie widziałem tak dobrej komedii która nie byłaby komedią romantyczną o standardowym schemacie, lub totalnie głupim filmem.