Home / Knajpy / Cytat Cafe – miejsce inspirujące do życia

Cytat Cafe – miejsce inspirujące do życia

Listopad to podobno zbiór poniedziałków z całego roku. Jest w tym wiele prawdy – zwłaszcza po połowie miesiąca, kiedy z każdym dniem jest coraz bardziej szaro i ponuro. Jest zimno i cały świat wygląda jakby z chwilę miał zacząć padać deszcz. I nigdy już nie przestać. Dlatego w okresie pomiędzy połową listopada a realnym nadejściem wiosny wolałbym zagrzebać się gdzieś w swojej jaskini i spokojnie, zupełnie jak niedźwiedzie przespać. Wiem, że nie jestem w tym odosobniony. Niestety tak się nie da – trzeba pracować, wychodzić na zewnątrz, dawać światu znać o swoim istnieniu, bo jeszcze gotów zapomnieć. W tym okresie szczególnie ważne są miłe miejsca.

 

cytat

Własnie takim miejscem jest Cytat Cafe przy Miodowej w Krakowie. Miłym, ciepłym, przytulnym. Pachnącym kawą i ciastem, a to jedna z moich ulubionych kombinacji zapachowych. Nie jest to duży lokal, ale w zupełności wystarcza na poranne espresso i szybką prasówkę. Kawę mają dobrą – nic dodać nic ująć – pijałem już lepsze, ale znacznie więcej tych gorszych. Nie jestem wykwalifikowanym koneserem kawy, choć piję jej sporo. Tam jest dobra. Niestety jest też odrobinę zbyt droga, żebym odwiedzał lokal każdego ranka. Zdaję sobie sprawę, że koło 10pln (a nawet więcej) to całkiem „normalna” cena za dużą białą, zasadnicza przy tym jednak jest kwestia priorytetów. A w tym boju kawa za dyszkę jednak przegrywa z innymi rzeczami.
W Cytat Cafe do każdej kawy dostaniesz …. cytat –  małą karteczkę z inspirującym do życia zdaniem powiedzianym przez kogoś, gdzieś, kiedyś. Cytaty które dostawałem, zawsze pasowały do mojej sytuacji, czy nastroju. Myślę jednak, że na tym polega właśnie potęga cytatu, utworu, dzieła – im więcej ludzi może powiedzieć „Myślę dokładnie w ten sposób” czy „Tak właśnie czuję”, tym utwór, cytat, dzieło jest popularniejsze.

20151117_104606
Ostatnia i najważniejsza (przynajmniej dla mnie) kwestia – obsługa. Nigdy żadna z osób obsługujących mnie tam osób nie była niemiła, nie uśmiechnięta, opryskliwa, czy chociażby wyglądająca na zmęczoną. Wręcz przeciwnie – można chwilę pogadać tuż przed wyruszeniem w stronę pochmurnego dnia.

 

20151116_083716

 

 

 

Polecam – szczególnie przed 9 rano w drodze do pracy.