Home / Knajpy / Gdzie na piwo w Krakowie – Ursa Maior

Gdzie na piwo w Krakowie – Ursa Maior

Całkiem niedawno pisałem, że byłem w Bieszczadach. Do tego jeszcze wrócę – i do opisu i w Bieszczady. Tymczasem siedzę w Krakowie, żar leje się z nieba, a po pracy czegoś napić się trzeba (joł!).

W górach zasmakowałem lokalnych piw z tamtejszego mikrobrowaru Ursa Maior (wielka niedźwiedzica – dla niewtajemniczonych). Zasmakowałem, posmakowały i od razu po powrocie zapytałem pana z osiedlowej monopolki czy miał, ma, lub będzie mieć. Nie, nie, nie wiem – tak kolejno brzmiały odpowiedzi. Trochę temat odpuściłem, prawie zapomniałem, aż podczas jednej z nocnych eskapad po knajpach, na Placu Wolnica zobaczyłem szyld.

 

20150712_130206

 

Przybyłem, zobaczyłem, zamówiłem

 

W Ursa Maior Concept Store & Pub mają  pełen wybór lanych i butelkowych (lanych 6 rodzajów) piw z Wielkiej Niedźwiedzicy, oraz lokalne gadżety, szklanki, miód i inne rękodzieło, ale przecież nie po to tam wszedłem. Na dobry wieczór poszedł ‚Megaloman’ – American IPA – raczej łagodne, a przynajmniej łagodniejsze niż te do których przywykłem. Później zdecydowanie bardziej charakterystyczny ‚Deszcz w Cisnej’ – smoked brown ale, które rzeczywiście smakuje trochę lasem, trochę ogniskiem. To tak jak biwak zamknięty w butelce. Później znów ‚Megaloman’, i trzeba było się zbierać, bo zamykali. Wróciłem następnego dnia, kilka razy później, wrócę jeszcze nie raz.

 

W środku nocy lepiej wybierać butelki. Dla bezpieczeństwa szklanek.

 

Zwłaszcza jeśli szklanki to pokale o dość kruchym wyglądzie i na oko mało stabilnej podstawie.

 

 

20150712_130256
Wystrój lokalu jest pomysłowy, mimo to dość surowy.

 

 

Urzekły mnie przezroczyste gałki na nalewakach.

 

 

 

Miód, pokale, rękodzieło.

 

Minusem jest to, że wcześnie zamykają, ale można negocjować. Tak czy owak, knajpę polecam zdecydowanie, piwo polecam jeszcze chyba bardziej. Znajdują się na krakowskim Kazimierzu, przy Placu Wolnica.

Pamiętajcie tylko żeby pić odpowiedzialnie bo alkohol w taki upał niemiłosiernie klepie.