Home / W życiu / Jakie plany na sylwestra?

Jakie plany na sylwestra?

Przyszedł, jest! Ostatni dzień roku zwany przez niektórych Sylwestrem. Do późnego popołudnia będą trwały przygotowania nerwowe jak rozmowy o polskim rządzie. Gdzieś tam, jakiś Patryk zasępi się przed półką z łychą w Tesco i będzie kminił pół godziny czy kupić tanio dwa litry czy tym razem półtora droższej i uchodzić za mężczyznę z klasą. Ania siedem razy zmyje makijaż robiąc czterdzieste selfie w łazience, żeby wybrać makijaż w którym i tak w okolicy pierwszej w nocy będzie wyglądała jak Alice Cooper po pierwszym litrze. Artur natomiast próbuje wycyrklować na którą zamówić taksówkę, bo potem to nie będzie szans. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że teraz to też niekoniecznie.
Generalnie przygotowania trwają jak do lądowania w Normandii. U mnie nie. Dlaczego?

Bo wszyscy to robią.

Nie jestem wszyscy, nie chcę być jak wszyscy, nie lubię wszystkich. Nie lubię również tłoku, zgiełku, zawyżonych cen i butelek latających np. na rynku. Ludziom w ten jeden wieczór odpierdala jak nigdy indziej, a nisko latające butelki na rynku, czy zupełnie nieznani, pijani ludzie składający mi życzenia z okazji nadejścia nowego roku są tak przeze mnie pożądane jak swędzenie stopy przy założonych butach. W trakcie rozmowy. Kwalifikacyjnej.

Bo to taka wyjątkowa okazja.

Bo koniec roku? Żadna okazja – rocznica jak rocznica, jest co roku, a imprezować czy spotkać się ze znajomymi mogę w pozostałe 364 dni. Poza tym i tak wszystkich razem bym dziś nie zebrał. Jedyne co jest wyjątkowego w tej okazji to fakt, że za wejście do klubu gdzie normalnie wstęp jest darmowy, płacić dziś trzeba i to…

Drogo.

Sylwestry lubiłem kiedy pracowałem za barem. Nie na co dzień można zarobić połowę wypłaty w jedną noc, przy okazji imprezując, kończąc imprezę o piętnastej następnego dnia. Tak, wtedy była to wyjątkowa data/rocznica/okazja. Teraz? Pozostaje świadomość, że taka impreza kosztuje dużo więcej tylko z powodu daty – nie czarujmy się – 99% imprez sylwestrowych nie różni się niczym od pozostałej części roku, a kończy się najczęściej znacznie gorzej.

Będę grał w grę.

Jak prawie co roku ostatnio, sylwestra spędzę na kanapie z padem w dłoni. W fantastycznym towarzystwie żony która nie narzeka na odgłosy z Call of Duty, bo za oknem i tak jest podobnie (przy okazji – sylwester to okazja, żeby mieć naprawdę efekty 4D w strzelankach – eksplozje wszędzie 🙂 )

Zanim więc nałożysz makijaż, ogarniesz transport z imprezy, zdecydujesz się na półtora litra zamiast dwóch – zastanów się czy warto rzucać się w wir wydarzeń akurat w ten jeden dzień w roku, zamiast trochę więcej używać życia w pozostałe 364.

 

A poza tym każdemu jego porno, więc co tam wolicie robaczky! Wszystkiego dobrego w nowym roku i w ogóle!